АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Со победата од 4-0 на домашен терен над екипата на Партизан од Обршани, фудбалерите на ФК Кожуф го осигураа првото место и епитетот шампиони на Третата лига југ на едно коло пред крајот на првенството! ФК Кожуф уште од самиот почеток покажаа дека ги сакаат трите бода од овој натпревар, па така

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Првата екипа на Кожуф ја продолжи победничката серија, со победа на ФК Големо Коњари од 3-0. Во текот на целиот натпревар фудбалерите на ФК Кожуф ја контролираа играта и не дозволија на противникот посериозно да се закани кон нашиот гол. Капитенот Попов во 23та минута шутира кон голот на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф беше слободна екипа во 22то коло, но играчите не добија одмор, туку продолжија со играњето на натпревари. ФК Кожуф замина во Кочани каде одигра натпревар против екипата на Осогово. Во максимално израмнет натпревар, домаќините постигнаа гол пред самиот крај на првото полувреме, во 44та

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Иако колото што следува викендов треба да биде слободно за фудбалерите на Кожуф, сепак тие ќе продолжат со одигрување на пријателските натпревари. Имено во сабота на 22.04.2017 со почеток во 16:30 часот на Градскиот стадион „Никола Мантов“ во Кочани нашиот Кожуф ќе ги одмери силите со Осогово

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
По нерешениот натпревар против Борец во Велес, ФК Кожуф се врати на победничките патеки со убедлив триумф над Напредок од с. Крушеани од 9-1! Шефот на стручниот штаб на овој натпревар реши да ги поштеди стандардните Ников, Зумровски и капитенот Попов, но и покрај тоа сите останати играчи

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Како што најавивме, три дечиња од нашата школа беа одбрани меѓу 50 од Источна Македонија кои вчера во Штип пробаа да го поминат првиот филтер од селектирањето. Беа одиграни два натпревари. Во првиот кој заврши со резултат 1-1токму две од нашите дечиња беа творци на погодокот за својот тим