АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
На левата крилна позиција во Ф.К. „Кожуф“ ќе се најде поранешниот играч на прволигашот Ф.К. „Металург“, 20 годишниот Раде Ристенски. Ристенски минатата сезона играше за Ф.К. „Младост“ од Удово, а годинава ќе ги брани боите на Ф.К. „Кожуф“. Тренерот Васе Беќаров уште утре ќе има можност да ги

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Новиот штопер на Ф.К. „Кожуф“ доаѓа од Ф.К. „Скопје“. Со своите 190 цм висина Ристе Каракимишев е одлично засилување во одбраната. Каракамишев е млад играч со 22 години, а во својата кариера има играно за Ф.К. „Миравци“, Ф.К. „Металург“ и последната сезона за Ф.К. „Скопје“.Активностите во

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Фудбалскиот клуб Кожуф врши упис на нови членови и тоа:1.      Пионери родени 2001/2002 година, лице за контакт Томе Андреев 070/343-8182.      Помлади пионери родени 2003/2004, лице за контакт Петров Јове 070/221-9273.      Петлиња родени 2005/2006, лице за контакт Аце Ефтимов

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
На денешните тренинзи кои се одвиваа во најдобар ред без никакви проблеми, беше присутен Илјан Амедов кој по потекло е од Македонија, а ги има поминато сите категории во Белгискиот клуб Лиеж. Амедов ќе присуствува на тренинзите до одигрувањето на пријателскиот натпревар со Ф.К. „Кит-Го“ Пехчево

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Фудбалерот Ристе Папучиев е второто засилување за Ф.К. „Кожуф“ за претстојната сезона. Папучиев е роден 1998ма година, а доаѓа од Ф.К. „Маџари“. Како играч за врска во минатото ги бранеше боите на Ф.К. „Академија Пандев“, Ф.К. „Вардар“ и Ф.К. „Маџари“.

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во подготвителниот период за наредната сезона, Ф.К. „Кожуф“ интензивно се подготвува со редовни тренинзи два пати дневно. Првиот предизвик за клубот годинава е Ф.К. „Кит-Го“ од Пехчево со кој ќе ги одмерат силите на пријателскиот натпревар закажан за 01.08.2017 во Пехчево. Се до почетоко на