АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Сезонава ќе се одиграт вкупно 27 натпревари во втората фудбалска лига исток помеѓу 10 екипи. Во првото коло на 27.08.2017 Кожуф ќе гостува кај Осогово, а на 09.09.2017 ќе ја пречека екипата на Хоризонт. Во продолжение може да го погледнете распоредот за првите два круга.

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во среда (16.08.2017) со почеток во 17:00 часот на градскиот стадион во Гевгелија ќе се одигра 1/16 финален натпревар од Купот на Македонија. Гостин на екипата на Ф.К. „Кожуф“ е екипата на Ф.К. „Новаци“. Доколку разултатот помеѓу двете екипи биде изедначен, веднаш ќе има изведување на пенали по

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес започнаа активностите за реконструкција на градскиот стадион во Гевгелија. Тендерот за реконструкција на стадионот кој го објави Општина Гевгелија го доби Гевгелиската фирма „Мак инжинеринг“ која беше единствената компанија која се јави на тендерот за градежно занаетчиски работи за

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Пријателскиот натпревар помеѓу екипата на Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и екипата на Ф.К. „Тиквеш“ од Кавадарци кој се одигра денес во Гевгелија заврши со резултат од 1:0 за домакинот. Натпреварот беше израмнет помеѓу двете екипи, а голем број шанси имаа и домакините и гостите но сепак „Кожуф“ беше

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во пресрет на саботниот пријателски натпревар помеѓу Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Тиквеш“ кој ќе се одигра на градскиот стадион во Гевгелија во 17:30 часот, физиотерапевтот на Ф.К. „Кожуф“ Ристе Илиев изјави дека повредените Костадин Зајков и Мирче Попов веќе се опоравени од повредите и нема пречка да

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
На вчерашниот пријателски натпревар кој се одигра во Пехчево помеѓу домакинот Ф.К. „Кит-Го“ и Ф.К. „Кожуф“ заврши со резултат 5:2 за домакинот, полувреме 2:1. Фудбалерите од Пехчево од самиот старт ја имаа контролата на играта, а првата реализација ја имаа во 33-та минута за водство од 1:0