АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес започнаа активностите за реконструкција на градскиот стадион во Гевгелија. Тендерот за реконструкција на стадионот кој го објави Општина Гевгелија го доби Гевгелиската фирма „Мак инжинеринг“ која беше единствената компанија која се јави на тендерот за градежно занаетчиски работи за

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Пријателскиот натпревар помеѓу екипата на Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и екипата на Ф.К. „Тиквеш“ од Кавадарци кој се одигра денес во Гевгелија заврши со резултат од 1:0 за домакинот. Натпреварот беше израмнет помеѓу двете екипи, а голем број шанси имаа и домакините и гостите но сепак „Кожуф“ беше

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во пресрет на саботниот пријателски натпревар помеѓу Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Тиквеш“ кој ќе се одигра на градскиот стадион во Гевгелија во 17:30 часот, физиотерапевтот на Ф.К. „Кожуф“ Ристе Илиев изјави дека повредените Костадин Зајков и Мирче Попов веќе се опоравени од повредите и нема пречка да

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
На вчерашниот пријателски натпревар кој се одигра во Пехчево помеѓу домакинот Ф.К. „Кит-Го“ и Ф.К. „Кожуф“ заврши со резултат 5:2 за домакинот, полувреме 2:1. Фудбалерите од Пехчево од самиот старт ја имаа контролата на играта, а првата реализација ја имаа во 33-та минута за водство од 1:0

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Утре со почеток во 17:00 часот Ф.К. „Кожуф“ гостува во пехчево кај Ф.К. „Кит-Го“. Ова е првиот од петте закажани пријателски натпревари сезонава. Ова ќе биде првиот контролен натпревар за „Кожуф“ сезонава, а тренерот ќе има можност да ги внесе во игра новите играчи кои веќе официјално се дел од

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
На левата крилна позиција во Ф.К. „Кожуф“ ќе се најде поранешниот играч на прволигашот Ф.К. „Металург“, 20 годишниот Раде Ристенски. Ристенски минатата сезона играше за Ф.К. „Младост“ од Удово, а годинава ќе ги брани боите на Ф.К. „Кожуф“. Тренерот Васе Беќаров уште утре ќе има можност да ги