АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Утре (недела) започнува Државното првенство во втората Македонска Фудбалска Лига. Ф.К. „Кожуф“ годинава се придружи на второлигашите. Во подготвителниот период беа одиграни неколку пријателски натпревари и беа направени неколку трансфери за засилување на тимот. Во првото коло „Кожуф“ гостува

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Младите фудбалери на Ф.К. „Кожуф“, утре на Градскиот Стадион во Гевгелија во категорија помлади пионери во 10:00 часот ќе одиграат првенствен натпревар со Ф.К. „Фудбал Старс“, а покасно во 12:00 часот и фудбалерите во категоријата пионери со нивните врсници. Влезот е слободен.Викендов

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Кожуф го реши вечниот проблем, младите категории најпосле ќе имаат нормални услови за работа. Вечниот инфраструктурен проблем што го има Ф.К. „Кожуф“ денес е решен. Имено Претседателот на клубот Ристо Танев и Г-дин Тео Андреадис денес потпишаа договор со кој што Ф.К. „Кожуф“ ќе може несметано и

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денешниот пријателски натпревар кој се одигра во Килкис (Грција) Ф.К. „Кожуф“ беше поуспешен од домакинот Ф.К. „Александрос со резултат 0:4 (0:2). Стрелци на головите за Ф.К. „Кожуф“ беа Каракамишев во 12-та минута, Лазаревски во 29-та минута, М. Ристовски во 72-та минута и Чамџиќ во 79-та

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Поранешниот играч на Ф.К. „Металург, Томче Гроздановски е новиот играч за врска на Ф.К. „Кожуф“. Гроздановски има 17 години и досега има играно за Ф.К. „Цементара“, Ф.К. „Вардар“, Ф.К. „Професионал“, а минатата сезона играше за „Металург“. Денес Ф.К. „Кожуф“ на централниот стадион во Килкис ќе

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
По победата над Ф.К. „Новаци“ во 1/16 финалето од Купот на Македонија, „Кожуф“ интензивно се подготвува за почетокот на првенството. Со тренинзи исто така започнаа и младите категории, кои веќе наредниот викенд ќе ги одиграат и првите натпревари.Во недела во 18:15 часот по грчко време (17:15