АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Младите фудбалери на Ф.К. „Кожуф“, утре на Градскиот Стадион во Гевгелија во категорија помлади пионери во 10:00 часот ќе одиграат првенствен натпревар со Ф.К. „Фудбал Старс“, а покасно во 12:00 часот и фудбалерите во категоријата пионери со нивните врсници. Влезот е слободен.Викендов

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Кожуф го реши вечниот проблем, младите категории најпосле ќе имаат нормални услови за работа. Вечниот инфраструктурен проблем што го има Ф.К. „Кожуф“ денес е решен. Имено Претседателот на клубот Ристо Танев и Г-дин Тео Андреадис денес потпишаа договор со кој што Ф.К. „Кожуф“ ќе може несметано и

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денешниот пријателски натпревар кој се одигра во Килкис (Грција) Ф.К. „Кожуф“ беше поуспешен од домакинот Ф.К. „Александрос со резултат 0:4 (0:2). Стрелци на головите за Ф.К. „Кожуф“ беа Каракамишев во 12-та минута, Лазаревски во 29-та минута, М. Ристовски во 72-та минута и Чамџиќ во 79-та

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Поранешниот играч на Ф.К. „Металург, Томче Гроздановски е новиот играч за врска на Ф.К. „Кожуф“. Гроздановски има 17 години и досега има играно за Ф.К. „Цементара“, Ф.К. „Вардар“, Ф.К. „Професионал“, а минатата сезона играше за „Металург“. Денес Ф.К. „Кожуф“ на централниот стадион во Килкис ќе

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
По победата над Ф.К. „Новаци“ во 1/16 финалето од Купот на Македонија, „Кожуф“ интензивно се подготвува за почетокот на првенството. Со тренинзи исто така започнаа и младите категории, кои веќе наредниот викенд ќе ги одиграат и првите натпревари.Во недела во 18:15 часот по грчко време (17:15

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 По нерешениот резултат (0:0) 1:1 "Кожуф" се пласираше во 1/8 финале по изведување на пенали пред 300 гледачи публика. Во 77-ма минута Кожуф поведе со 1:0 со евро голот на Марјан Ристовски, а Новаци избегна пораз и изедначи во 91-ва минута. Во пенал рулетот нашиот клуб беше по присебен од