АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
По победата над Ф.К. „Новаци“ во 1/16 финалето од Купот на Македонија, „Кожуф“ интензивно се подготвува за почетокот на првенството. Со тренинзи исто така започнаа и младите категории, кои веќе наредниот викенд ќе ги одиграат и првите натпревари.Во недела во 18:15 часот по грчко време (17:15

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 По нерешениот резултат (0:0) 1:1 "Кожуф" се пласираше во 1/8 финале по изведување на пенали пред 300 гледачи публика. Во 77-ма минута Кожуф поведе со 1:0 со евро голот на Марјан Ристовски, а Новаци избегна пораз и изедначи во 91-ва минута. Во пенал рулетот нашиот клуб беше по присебен од

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Отец Марјан ги благослови фудбалерите, стадионот и помошните простории на Ф.К. „Кожуф“ пред самиот почеток на натпреварувачката сезона каде што Кожуф се натпреварува во втората МФЛ. Веќе во среда 16.08.2017 Кожуф е домакин на куп натпреварот со Ф.К. „Новаци“.

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес се одигра пријателски натпревар помеѓу екипата на Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Ф.К. „Победа“ од Валандово. Во прекрасна атмосфера, двата клуба одиграа интересен натпревар, каде што Кожуф имаше подобар учинок. Стрелци на головите за „Кожуф беа  Лазаревски во 22-та минута и Ристовски во

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес на пријателскиот натпревар во Радовиш, домакините од Ф.К. „Плачковица“ го совладаа Ф.К. „Кожуф“ со резултат 3:1 (полувреме 1:0). Домакинот во 40-та минута го отвори резултатот кој беше конечен за првото полувреме. Во второто полувреме паднаа дури три гола и тоа во 62-та минута за водство

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Пријателскиот натревар кој требаше да биде одигранна 12.08.2017 со Ф.К. „Вардар“ од Неготино е одложен. Истиот ден Ф.К. „Кожуф“ ќе одигра пријателски натпревар со Ф.К. „Победа“ во Валандово.