АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 5 / 5

Активна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвезда
Новајлии во тимот на Беќаров се Петров Томица кој доаѓа од Грција, Скендери Емир од Академија Пандев,Димитров Живко од Беласица, Костадинов Никола од Осогово, Пеев Лазар од Локомотива, Ивановски Дамјан од Каменица Саса, Атанасов Кире од ГФК Тиквеш, Терзиев Стефан од Дојранско езеро и

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 ФК Кожуф на генералката пред почетокот на првенството го победи тимот на Вардар од Неготино.Кожуф уште на почетокот на натпреварот притисна кон голот на гостите, шансите се редеа една врз друга но сите обиди на домаќините завршуваа покрај голот или во голманот на гостите. Во првото полувреме

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 Пионерско-младинската школа на ФК Кожуф од претстојната 2018/2019 година ќе се натпреварува во втората по квалитет младинска лига во Република Македонија. Во сезоната што измина ФК Кожуф беше застапен во системите на натпреварување со само две категории ( пионери и помлади пионери) и тоа во

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 Денес на градскиот стадион во Гевгелија ФК Кожуф го одигра првиот тест натпревар против екипата на ФК Плачковица од Радовиш, и забележа победа од 3-0 (0-0). Беќаров го започна натпреварот со следниов состав: Ников, Зајков, Шишков, Бејков, Петров, Попов, Пеев, Танов, Чамџиќ,Скендери и

Рејтинг на корисник: 5 / 5

Активна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвезда
 Во среда на 18.07 со почеток во 18.00 часот на градскиот стадион во Гевгелија, ФК Кожуф ќе го одигра првиот контролен натпревар против екипата на ФК Плачковица.Како што не информираа од стручниот штаб со тоа започнува вториот дел од подготовките, во којшто ФК Кожуф има закажано осум

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 ФК Кожуф како што ве известивме подготовките за сезоната 2018/2019 ги започна на 04 јули, тренинзите се одвиваат на градскиот стадион во Гевгелија, се работи два пати дневно под палката на Беќаров и неговиот стручен штаб. Првата контролка е закажана за 19 јули на Градскиот стадион во