АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во сабота 23.09.2017 со почеток во 15:30  часот на Градскиот стадион во Гевгелија ќе се одигра дерби првенствен натпревар помеѓу Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Ф.К. „Борец“ од Велес. Во моментов Кожуф е на второто место на табелата, зад Ф.К. „Беласица“ со негатива од три бода, а натрпеварот со

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Со големи три бода „Кожуф“ се враќа од гостувањето во Валандово, посебна тежина на овие бодови им даде предноста од 1:0 на Валандовчани во првото полувреме. Во првиот дел речиси и да немаше шанси, но по досудениот пенал, домакините успешно реализираа за 1:0. Во второто полувреме како да играше

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во сабота, 16.09.2017 на стадионот во Валандово ќе се одигра првенствен натпревар помеѓу Ф.К. „Победа“ од Валандово и Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија. Фудбалерите на Кожуф се подготвени за овој меч и очекуваат да се вратат од Валандово со нови три бода. Почетокот на натпреварот е во 15:30 часот.

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес се одигра првиот од двата 1/8 финални натпревари помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Тетекс“ каде што домакин беше екипата на Ф.К. „Кожуф“. Во прекрасна атмосфера, пред публика од петстотини луѓе, домакините успешно го водеа натпреварот со далеку повеќе шутови на гол од гостите, но

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во среда, 13.09.2017 со почеток во 15:30 часот ќе се одигра првиот од двата натпревари од 1/8 финалето од Купот на Македонија помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ од  Гевгелија и Ф.К. „Тетекс“ од Тетово. Натпреварот ќе се одигра на Градскиот стадион во Гевгелија, влезот е 50 денари, а билетите за

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
На денешниот натпревар од второто коло во II МФЛ, екипата на Ф.К. „Кожуф“ ја совлада екипата на Ф.К. „Хоризонт Турново“ со резултат од 3:0. Во 13та минута по досудениот пенал, Даниел Лазаревски беше прецизен од белата точка за водство на домакините од 1:0. Во 30та минута врз Марјан Ристовски