АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Со почеток во 13:30 часот, во сабота на 28.10.2017 на Градскиот Стадион во Гевгелија ќе се одигра првенствен натпревар помеѓу домашната екипа Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Кочанскиот Ф.К. „Осогово“. Ова ќе биде натпревар без простор за грешка со цел да останеме во битка со водечките екипи на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во одлични временски услови и прекрасна навивачка атмосфера денес на Градскиот Стадион во Гевгелија се одигра првенствен натпревар од IX коло во II МФЛ помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Беласица“. Играчите на двете екипи покажаа одлична игра на теренот за радост на публиката која ја имаше

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Со почеток во 14:30 часот, во сабота на 21.10.2017 на Градскиот Стадион во Гевгелија ќе се одигра првенствен натпревар помеѓу домашната екипа Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Струмичкиот Ф.К. „Беласица“. Ова ќе биде доста интересно дерби на колото помеѓу првиот и четвртиот тим на табелата во

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Извонреден натпревар се одигра денес во Тетово од кој како победник на крајот излезе тимот на домакинот Ф.К. „Тетекс“. Кожуф има зошто да жали, натпреварот се одвиваше изедначено се до 36та минута кога од слободен удар Тетекс поведе со 1:0. Во 43та минута по оправдано досудениот пенал Тетекс

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во вторник Ф.К.  „Кожуф“ патува за Тетово на реванш мечот од купот на Македонија каде што ќе се решава кој ќе биде 1/4 финалист. Првиот меч во Гевгелија заврши нерешено со резултат 2:2. Доколку успее „Кожуф“ да се пласира во 1/4 финалето, тоа би бил најголем успех во купот во историјата на клубот.

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Ф.К. „Кожуф“ денес гостуваше на Ф.К. „Плачковица“ во Радовиш во осмото коло од втората македонска фудбалска лига. Резултатот го отворија домакините во 5та минута и со тој резултат од 1:0 заминаа на полувреме. Во вториот дел од натпреварот, Танов во 60та минута го израмни резултатот на 1:1 со