АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во вторник Ф.К.  „Кожуф“ патува за Тетово на реванш мечот од купот на Македонија каде што ќе се решава кој ќе биде 1/4 финалист. Првиот меч во Гевгелија заврши нерешено со резултат 2:2. Доколку успее „Кожуф“ да се пласира во 1/4 финалето, тоа би бил најголем успех во купот во историјата на клубот.

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Ф.К. „Кожуф“ денес гостуваше на Ф.К. „Плачковица“ во Радовиш во осмото коло од втората македонска фудбалска лига. Резултатот го отворија домакините во 5та минута и со тој резултат од 1:0 заминаа на полувреме. Во вториот дел од натпреварот, Танов во 60та минута го израмни резултатот на 1:1 со

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Наместо класичен тренинг, играчите на Ф.К. „Кожуф“ беа изненадени од страна на шефот на стручниот штаб на клубот Васе Беќаров кој им организираше празнична прошетка како награда за добрите резултати постигнати во досегашниот тек од годинешново првенство.Во клубот преовладува добриот дух и

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес заседаваше комисисијата за натпревари на ФФМ на која меѓу другото беше разгледувана и жалбата која вчера беше поднесена од страна на Ф.К. „Кожуф“ во врска со пропустот кој го направи Ф.К. „Тиквеш“ на саботниот натпревар во Гевгелија. Комисијата одлучи да го поништи резултатот од 1:1 и на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈАФудбалски клуб Кожуф – ГевгелијаУл.1-ви Мај бб, 1480 Гевгелијаwww.fckozuf.com; email:Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.тел:++38978328506;++38970317766ЕМБС 4023684; ЕДБ4006971108323жиро сметка: 200003018417765 Стопанска банка АД СкопјеДоНатпреварувачка комисија приФудбалска

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Екипата на Ф.К. „Кожуф“ денес успеа да извлече еден бод во 78-ма минута. Од самиот почеток на натпреварот па се до крајот, „Кожуф“ ја имаше контролата во свои раце, но по една пропуштена топка, искусните играчи на Ф.К. „Тиквеш“ го казнија домакинот со 1:0 во 10-та минута. Во еден натпревар со