АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Екипата на Ф.К. „Кожуф“ викендов е слободна во првенствените натпревари, па слободното време фудбалерите ќе го искориста да одиграт пријателсни натпревар со екипата на Ф.К. „Кит-Го“ од Пехчево. Противникот на „Кожуф“ се натпреварува во III лига исток и супериорна во однос на останатите екипи

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денешниот натпревар од X коло од II МФЛ кој се одигра на Градскиот Стадион во Гевгелија заврши со победа на домакинот Ф.К. „Кожуф“ над екипата на Ф.К. „Осогово“ од Кочани. Во 13та минута гостите го отворија резултатот и поведоа со 0:1. Гевгеличани имаа одлична игра, но силниот ветар беше на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Со почеток во 13:30 часот, во сабота на 28.10.2017 на Градскиот Стадион во Гевгелија ќе се одигра првенствен натпревар помеѓу домашната екипа Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Кочанскиот Ф.К. „Осогово“. Ова ќе биде натпревар без простор за грешка со цел да останеме во битка со водечките екипи на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во одлични временски услови и прекрасна навивачка атмосфера денес на Градскиот Стадион во Гевгелија се одигра првенствен натпревар од IX коло во II МФЛ помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Беласица“. Играчите на двете екипи покажаа одлична игра на теренот за радост на публиката која ја имаше

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Со почеток во 14:30 часот, во сабота на 21.10.2017 на Градскиот Стадион во Гевгелија ќе се одигра првенствен натпревар помеѓу домашната екипа Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Струмичкиот Ф.К. „Беласица“. Ова ќе биде доста интересно дерби на колото помеѓу првиот и четвртиот тим на табелата во

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Извонреден натпревар се одигра денес во Тетово од кој како победник на крајот излезе тимот на домакинот Ф.К. „Тетекс“. Кожуф има зошто да жали, натпреварот се одвиваше изедначено се до 36та минута кога од слободен удар Тетекс поведе со 1:0. Во 43та минута по оправдано досудениот пенал Тетекс