АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Интересен дуел помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Ф.К. „Победа“ од Валандово денес се одигра на градскиот стадион во Гевгелија. Играчите уште во самиот старт на натпреварот навестија динамична и возбудлива игра. За среќа на домашниот тим, гостите уште во првата минута два пати ја

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Со почеток во 13:00 часот, во сабота на 11.11.2017 на Градскиот Стадион во Гевгелија ќе се одигра првенствен натпревар помеѓу домашната екипа Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Валандовскиот Ф.К. „Победа“. Ова ќе биде натпревар без простор за грешка со цел да останеме во битка со водечките екипи на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес на стадионот во с. Мрзенци се одиграа два натпревари од младинските категории. Младите фудбалери на Ф.К. „Кожуф“ ги пречекаа фудбалерите на „Куманово Еуроспорт Вардар“. Натрпеварите беа динамични и се играше доста борбено. На првиот натпревар во категорија родени  2003/04 гевгеличани

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Десниот бек на Ф.К. „Кожуф“ Костадин Зајков му беше успешно оперирано коленото по повредата со која се здоби за време на летните подготовки. Зајков од понеделникот повторно е на теренот со своите клубски колеги и засега нема некои потешкотии. Доколку остане ситуацијата во најдобар ред како

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес на Градскиот стадион во Гевгелија се одигра пријателски меч помеѓу домакинот Ф.К. Кожуф  и екипата на Ф.К. КитГо од Пехчево. Натпреварот започна со притисок на двата гола, но сепак домакините ја покажаа својата доминација преку Играчот со број 13 Игор Тодоров уште во 15та минута за

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Викендов младите категории на Ф.К. „Кожуф“ одиграа два успешни меча. На стадионот во Валандово, викендов гевгеличани им одржаа на домакините час по фудбал.Младите кои играат во категорија родени 2001 го поразија домакинот со резултат 0:10, а во категорија родени 2002 со резултат 0:2 со што е