АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во сабота 25.11.2017, екипата на Ф.К. „Кожуф“ го пречекува минатогодишниот прволигаш, тимот на Ф.К. „Брегалница“ Штип на Градскиот Стадион во Гевгелија. Натпреварот со Брегалница е последен во ова полу-сезона. Бидете сведок на уште еден одличен фудбалски спектал, дуел по кој ќе се одреди

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Кожуф драстично оштетен на натпреварот со Борец во Велес, и да напоменеме дека сите спорни моменти се при резултат 0-0 Прв спорен момент: Чамџиќ фаулиран во 16 метриСудијата досудува фаул но го вади фаулот надвор од 16 метриВтор спорен момент: Фаулот над

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во изедначен натпревар каде што двете екипи имаа свои моменти, по снаодливиот Борец победи во самиот финиш од натпреварот со головите на Ѓорѓиев во 85та и Каланоски во 89та минута. Претходно видовме безброј дуели, цврст фудбал каде што на крајот одлучија нијанси. Нашиот Кожуф имаше шанса за водство

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Младите фудбалери на Ф.К. „Кожуф“ во недела ќе одиграт натпревар со нивните врсници во младинските категории, со екипата „Фудбал Стар“ од Кочани. Викендов, односно во сабота првиот тим на „Кожуф“ игра во Велес со домакинот Ф.К. „Борец“

Рејтинг на корисник: 5 / 5

Активна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвезда
Поради обилниот дожд, денешниот тренинг фудбалерите на Ф.К. „Кожуф“ го одржаа во спортската сала „26ти Април“. Кожуф интензивно се подготвува за саботното дерби со Ф.К. „Борец“ кое ќе се одигра на градскиот стадион во Велес. Екипата на Борец во моментов е на втората позиција на табелата зад

Рејтинг на корисник: 5 / 5

Активна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвезда
По саботната победа на домашен терен на регионалното дерби со Ф.К. „Победа“ од Валандово, фудбалерите на Ф.К. „Кожуф“ продолжуваат со интензивните тренинзи за што подобар резултат на крајот од полу-сезоната. Фудбалерите на Васе Беќаров во сабота ќе одиграт тежок натпревар на гостински терен со