АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Натпреварот од 9то коло од Трета лига југ, не се одигра. Иако на стадионот во Гевгелија, присутни беа домашните играчи, како и сите службени лица, гостите од Прилеп, екипата на 11 Октомври не допатува во Гевгелија. После половина час чекање на гостите, беше констатирано од страна на делегатот

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во пресрет на утрешниот натпревар со 11 Октомври, ФК Кожуф донесе одлука дека со плаќање на 50 денари влезница, симпатизерите на Кожуф ќе можат да проследат два натпревари. Влезницата на утрешниот натпревар со 11 Октомври ќе важи и за следниот домашен натпревар за две недели против екипата од

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во недела со почеток од 13 и 30 часот, во Гевгелија ќе се сретнат екипите на ФК Кожуф и ФК 11 Октомври од Прилеп. Историјата на натпревари меѓу овие два клуба е голема, во сезоната 2008/09 двата клуба се сретнаа во бараж натпревар за Втора лига, кој натпревар Кожуф го загуби и испадна од

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф победнички се врати од гостувањето во село Мало Коњари, каде што Напредок од Крушеани ги игра своите натпревари како домаќин. Уште од самиот почеток ФК Кожуф ја наметна својата игра, и не успеа преку шансите на Попов, Горгиев да го отвори резултатот. ФК Кожуф имаше теренска иницијатива

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Вчера беше остварена средба на претседателот на ФК Кожуф со директорите на Фламинго Александар Симовиќ и Александар Савиќ. На оваа средба од страна на претседателот на ФК Кожуф им беа врачени врамени дресови како благодарност за донираната опрема за првиот тим и стручниот штаб во вид на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во недела со почеток од 13:30 часот во с. Крушеани, Прилепско, ќе се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Напредок и ФК Кожуф. Ова ќе биде прво гостување на ФК Кожуф кај Напредок. На шефот на стручниот штаб, Васе Беќаров, сите играчи ќе му бидат на располагање за овој натпревар. Од минатото коло