АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф го доживеа првиот пораз во пријателските натпревари. Во возвратниот пријателски натпревар во Дојран, против екипата на Кит Го од Пехчево, Кожуф доживеа убедлив пораз од 4-0. Во тврд натпревар, со шанси на двете страни натпреварот го отвори екипата на Кит Го. До 70та минута се играше

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф ја забележа втората победа од трите пријателски натпревари, овој пат над екипата Кит Го од Пехчево. Пред стотина љубители на фудбалот и повторно во одлични временски услови ФК Кожуф одлично го започна мечот. По почетната иницијатива, во 10та минута Горгиев Пепи погодува за 1-0. Во

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во совршени временски услови за фудбал, при речиси 20ина степени, фудбалерите на ФК Кожуф ја забележаа првата победа на пријателските натпревари. Овој пат во Гевгелија, ФК Кожуф убедливо славеше со 3-0 над второлигашот Тиквеш од Кавадарци. Головите за Кожуф ги постигнаа во 26та минута новото

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во одлични временски услови ФК Кожуф го одигра својот прв пријателски натпревар во оваа календарска година. Пред околу 150 љубители на фудбалот, се одигра рамноправен натпревар против Второлигашот Вардар од Неготино кој заврши без победник со 0-0. Екипата на Кожуф имаше неколку шанси за

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Кожуф ја заврши првата фаза од подготовките и од денес почнува со втората фаза. До вчера трениравме во сала а од денес се враќаме на Градскиот стадион во Гевгелија. Почнуваме со два тренинга дневно каде што најизменично ќе работиме на стадион и во сала за кревање товар. Досега поради

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Одморот за фудбалерите на Кожуф заврши. Тие од денес почнаа со подготовки за одбрана на првото место од есенскиот дел и остварување на долгоочекуваната цел – влез во Втора лига. Со исклучок на четри играчи кои не ги поштеди вирусот од грип, сите останати беа присутни на прозивката што ја изврши