АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во недела со почеток од 14:00 часот, на Градскиот стадион во Гевгелија ќе се одигра дерби натпревар против екипата на Превалец. Превалец е единствената екипа која што сезонава успеа да му нанесе пораз на Кожуф. Гостите доаѓаат со серија од три победи по ред, со кои победи се искачија на 4то

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф оствари нова победа, трета по ред во пролетниот дел од првенството во Трета лига југ. Овој пат во Росоман против истоимената екипа Кожуф славеше со резултат од 0-3. Во максимално фер и коректен натпревар без ниту еден картон, ФК Кожуф поведе во 14та минута преку голот на Бојан

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф во 15то коло оствари рекордна победа од 11-0 против екипата на Младост од Удово. Во нерамноправен натпревар како што покажува и резултатот Горгиев уште во првата минута постигна гол за брзо водство, Зумровски во 10та зголеми на 2-0, Лазаровски во 15та веќе за 3-0. Горгиев го постигнува

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф со голема победа се враќа во продолжението од Трета лига југ. На Градскиот стадион во Велес беше совладана екипата на Гемиџии со 0-4. Уште од самиот почеток, ФК Кожуф тргна офанзивно кон голот на гостите, кои успешно одолеваа на нападите се до 42та минута, кога Пепи Горгиев постигнува

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф во шестиот подготвителен натпревар одигра нерешено 0-0 против Второлигашот од Србија, ФК Земун. Натпреварот кој што се одигра во Дојран, беше воедно и последен натпревар пред почетокот на пролетниот дел од првенството. Овој натпревар беше одлична фудбалска претстава со многу трка од

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф го забележа вториот пораз на пријателските натпревари. Овој пат во Гевгелија, подобра од Кожуф беше екипата на Хоризонт Турново која што се натпреварува во втората лига. Хоризонт Турново поведе во 30та минута, а само 6 минути подоцна зголеми и на 0-2. Горгиев го намали резултатот на