АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
  Викендов што измина сениорската екипа на ФК Кожуф беше поразена од првопласираната Беласица со 3-0.Во изедначена игра на средина на теренот без некои посериозни шанси за гол освен погодената статива на Беласица од слободен удар, Кожуф првиот гол го прими во судиското надополнување од

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 Денес во Куманово пионерите и помладите пионери на ФК Кожуф го одиграа првенственото 14 коло од регионалната пионерска лига Југоисток против екипата на Куманово 2012. Помладите пионери претрпеа пораз од 4-1, додека пионерите одиграа нерешено. Како увертира на овој натпревар се одигра и натпревар

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
  На денешниот натпревар Кожуф незаслужено поразен од Тиквеш. Во 4 минута Кожуф поведе со прекрасниот погодок на Ристовски Марјан. После  раното водство Кожуф имаше апсолутна контрола над утакмицата, но не успеа да го валоризира тоа, имаше и две стопостотни шанси за зголемување на предноста

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Стартот на пролетниот дел од првенството во втората македонска лига Исток, натпреварувачката комисија при ФФМ поради временските прилики наместо во сабота го презакажа за вторник на 06.03.2018 со почеток во 14.00 часот.Екипата на ФК Кожуф како домаќин на Градскиот стадион ја пречекува екипата

Рејтинг на корисник: 5 / 5

Активна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвезда
 Пред почетокот на пролетната полусезона ви ги претставуваме засилувањата на Кожуф во јануарскиот преоден рок. Во матичниот клуб се вратија Шишков Мартин, Зејринов Игор и Џинов Костадин. Шишков Мартин играше во повеќе прволигашки клубови низ земјава, тој уште од самиот старт на подготовките

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 Денес со почеток во 17:00 часот во просториите на ФК Кожуф се одржа седница на управниот одбор на ФК Кожуф.На седницата се усвои финансискиот план за периодот Јануари-Јуни 2018 година, се донесе одлука за систематизација на ангажирани лица во клубот со опис на работните задачи, се донесе