АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Одморот за фудбалерите на Кожуф заврши. Тие од денес почнаа со подготовки за одбрана на првото место од есенскиот дел и остварување на долгоочекуваната цел – влез во Втора лига. Со исклучок на четри играчи кои не ги поштеди вирусот од грип, сите останати беа присутни на прозивката што ја изврши

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во понеделник со почеток од 15:00 часот на Градскиот стадион во Гевгелија, ФК Кожуф започнува со подготовки за остварување на својата зацртана цел – влез во Втора лига. Екипата целиот припремен период ќе го помине во Гевгелија каде што климатските услови дозволуваат да се извршат подготовките

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во една празнична атмосфера, градоначалникот на Општина Гевгелија, Иван Франгов ја пречека шампионската екипа на ФК Кожуф. Тој изрази голема благодарност до целиот клуб за освоената есенска титула и кажа дека е горд на ФК Кожуф. Тој рече дека најпосле во клубот дуваат позитивни ветришта и

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф е на најдобар пат за остварување на својата примарна цел! Со денешната победа над ФК Дојранско Езеро, ФК Кожуф оваа полусезона ја завршува на првото место во Третата лига југ! Со започнувањето на натпреварот, двете екипи во првите минути си ги испитуваа силите, но сепак не помина долго

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во недела (04.12.2016) со почеток во 13:00 часотќе се одигра последниот натпревар од есенскиот дел помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Дојранско Езеро“. После долги години пауза, „Кожуф“ е на пат да стане есенски шампион. Дојдете сите на градскиот стадион во Гевгелија да му дадеме поддшка на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф продолжува со успешните настапи во Третата лига југ. На тешкото гостување во с. Обршани против екипата на Партизан, Кожуф издвои победа од 0-2. Стрелец на двата гола за Кожуф беше Даниел Лазаровски кој стигна до 10 постигнати голови оваа сезона, и воедно е прв стрелец во таборот на