АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
По нерешениот натпревар против Борец во Велес, ФК Кожуф се врати на победничките патеки со убедлив триумф над Напредок од с. Крушеани од 9-1! Шефот на стручниот штаб на овој натпревар реши да ги поштеди стандардните Ников, Зумровски и капитенот Попов, но и покрај тоа сите останати играчи

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Како што најавивме, три дечиња од нашата школа беа одбрани меѓу 50 од Источна Македонија кои вчера во Штип пробаа да го поминат првиот филтер од селектирањето. Беа одиграни два натпревари. Во првиот кој заврши со резултат 1-1токму две од нашите дечиња беа творци на погодокот за својот тим

Рејтинг на корисник: 5 / 5

Активна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвездаАктивна ѕвезда
Утре, (среда) , тројца млади фудбалери од ФК Кожуф, Кирил Стојков, Лазар Поп Димитров и Илија Атанасов ќе присуствуваат на селективен тренинг на Македонската фудбалска репрезентација за играчи родени 2004 година, кој ќе се одржи во Штип. И покрај тешките услови за работа, во кои неколку

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во одлични услови за игра пред околу 1500 љубители на фудбалот, Борец и Кожуф одиграа вистинско дерби, по што на крајот на натпреварот ги поделија бодовите играјќи 1-1. Во првото полувреме играта беше изедначена каде во 28та минута судијата Смоквоски досуди пенал за домаќинот што само тој го

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
По ремито во Валандово минатиот викенд, ФК Кожуф во првенствениот натпревар од Трета лига југ ја совлада екипата на Зорбас Победа од с. Мрзенци со 4-0, со што стигна до 52 бода на табелата. Екипата која што се наоѓа на предпоследното место на табелата, успеа да одолее на нападите на играчите на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 ФК Кожуф се врати со голема победа од гостувањето во соседна Грција со 0-4 против екипата на Анагениси Нео Рисио. На гостувањето кај нашите пријатели од Солун, нашиот Кожуф блесна со сиот сјај. Беспрекорно функционираа буквално сите линии од тимот. Резултатот го отвори Горгиев во 25та минута