АКТУЕЛНО

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во предквалификациските натпревари за Купот на Македонија, во Гевгелија се сретнаа двата нови второлигаши, Кожуф и Победа Валандово. За жал натпреварот во Гевгелија не го дочека својот крај, поради тоа што гостите ја повлекоа екипата на полувреме, за нас од неразбирливи причини при резултат

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 ФК Кожуф со победа од 4-0 над Дојранско Езеро ја заокружи оваа успешна сезона. Ристовски Сашко ја најави победата во 21та минута, а Ристовски Марјан пред самиот крај на првото полувреме зголеми на 2-0. Митров Стефан кој влезе како резерва, постигна два гола во 58та и 78та минута за конечен

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Со победата од 4-0 на домашен терен над екипата на Партизан од Обршани, фудбалерите на ФК Кожуф го осигураа првото место и епитетот шампиони на Третата лига југ на едно коло пред крајот на првенството! ФК Кожуф уште од самиот почеток покажаа дека ги сакаат трите бода од овој натпревар, па така

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Првата екипа на Кожуф ја продолжи победничката серија, со победа на ФК Големо Коњари од 3-0. Во текот на целиот натпревар фудбалерите на ФК Кожуф ја контролираа играта и не дозволија на противникот посериозно да се закани кон нашиот гол. Капитенот Попов во 23та минута шутира кон голот на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
ФК Кожуф беше слободна екипа во 22то коло, но играчите не добија одмор, туку продолжија со играњето на натпревари. ФК Кожуф замина во Кочани каде одигра натпревар против екипата на Осогово. Во максимално израмнет натпревар, домаќините постигнаа гол пред самиот крај на првото полувреме, во 44та

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Иако колото што следува викендов треба да биде слободно за фудбалерите на Кожуф, сепак тие ќе продолжат со одигрување на пријателските натпревари. Имено во сабота на 22.04.2017 со почеток во 16:30 часот на Градскиот стадион „Никола Мантов“ во Кочани нашиот Кожуф ќе ги одмери силите со Осогово