РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИ

Извонреден натпревар се одигра денес во Тетово од кој како победник на крајот излезе тимот на домакинот Ф.К. „Тетекс“. Кожуф има зошто да жали, натпреварот се одвиваше изедначено се до 36та минута кога од слободен удар Тетекс поведе со 1:0. Во 43та минута по оправдано досудениот пенал Тетекс

Денес заседаваше комисисијата за натпревари на ФФМ на која меѓу другото беше разгледувана и жалбата која вчера беше поднесена од страна на Ф.К. „Кожуф“ во врска со пропустот кој го направи Ф.К. „Тиквеш“ на саботниот натпревар во Гевгелија. Комисијата одлучи да го поништи резултатот од 1:1 и на

Денешната победа на Ф.К. „Кожуф“ против Ф.К. „Саса“ добива уште поголема тежина бидејки Кожуф играше цели 50 минути со играч помалку. Да почнеме од почеток.Кожуф одлично влезе во натпреварот и постојано го контролираше истиот. Во 20та минута Тешевски го прави својот прв фаул и судијата

Денес на Градскиот стадион во Гевгелија беше одиграно дерби натпреварот од IV коло од II МФЛ помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Ф.К. „Борец“ од Велес. Натпреварот беше тежок за двата тима, со многу шанси на двете страни на задоволство на многубројната публика. Организациски