РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИ

Денес на Градскиот стадион во Гевгелија се одигра пријателски меч помеѓу домакинот Ф.К. Кожуф  и екипата на Ф.К. КитГо од Пехчево. Натпреварот започна со притисок на двата гола, но сепак домакините ја покажаа својата доминација преку Играчот со број 13 Игор Тодоров уште во 15та минута за

Викендов младите категории на Ф.К. „Кожуф“ одиграа два успешни меча. На стадионот во Валандово, викендов гевгеличани им одржаа на домакините час по фудбал.Младите кои играат во категорија родени 2001 го поразија домакинот со резултат 0:10, а во категорија родени 2002 со резултат 0:2 со што е

Денешниот натпревар од X коло од II МФЛ кој се одигра на Градскиот Стадион во Гевгелија заврши со победа на домакинот Ф.К. „Кожуф“ над екипата на Ф.К. „Осогово“ од Кочани. Во 13та минута гостите го отворија резултатот и поведоа со 0:1. Гевгеличани имаа одлична игра, но силниот ветар беше на

Во одлични временски услови и прекрасна навивачка атмосфера денес на Градскиот Стадион во Гевгелија се одигра првенствен натпревар од IX коло во II МФЛ помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Беласица“. Играчите на двете екипи покажаа одлична игра на теренот за радост на публиката која ја имаше