РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИ

Во прекрасни временски услови беше одигран натпреварот од 11то коло во Гевгелија. На овој натпревар домаќин беше нашата екипа, која го совлада на ФК Питу Гули од Крушево со 3-1. Натпреварот започна со иницијатива на фудбалерите на Кожуф. Во 16тата минута Пепи Горгиев носи водство за Кожуф од

ФК Кожуф победи на гостувањето во с. Големо Коњари со 4-1. По воведното испитување на силите, ФК Кожуф поведе со голот на Горгиев во 27та минута. Во 39та минута по една сомнителна офсајд ситуација, домаќините израмнија преку голот на Зоран Мирчески. Со самиот почеток на второто полувреме, во

Натпреварот од 9то коло од Трета лига југ, не се одигра. Иако на стадионот во Гевгелија, присутни беа домашните играчи, како и сите службени лица, гостите од Прилеп, екипата на 11 Октомври не допатува во Гевгелија. После половина час чекање на гостите, беше констатирано од страна на делегатот