РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИ

Во совршени временски услови за фудбал, при речиси 20ина степени, фудбалерите на ФК Кожуф ја забележаа првата победа на пријателските натпревари. Овој пат во Гевгелија, ФК Кожуф убедливо славеше со 3-0 над второлигашот Тиквеш од Кавадарци. Головите за Кожуф ги постигнаа во 26та минута новото

Во одлични временски услови ФК Кожуф го одигра својот прв пријателски натпревар во оваа календарска година. Пред околу 150 љубители на фудбалот, се одигра рамноправен натпревар против Второлигашот Вардар од Неготино кој заврши без победник со 0-0. Екипата на Кожуф имаше неколку шанси за

ФК Кожуф е на најдобар пат за остварување на својата примарна цел! Со денешната победа над ФК Дојранско Езеро, ФК Кожуф оваа полусезона ја завршува на првото место во Третата лига југ! Со започнувањето на натпреварот, двете екипи во првите минути си ги испитуваа силите, но сепак не помина долго

ФК Кожуф продолжува со успешните настапи во Третата лига југ. На тешкото гостување во с. Обршани против екипата на Партизан, Кожуф издвои победа од 0-2. Стрелец на двата гола за Кожуф беше Даниел Лазаровски кој стигна до 10 постигнати голови оваа сезона, и воедно е прв стрелец во таборот на