РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИ

ФК Кожуф во шестиот подготвителен натпревар одигра нерешено 0-0 против Второлигашот од Србија, ФК Земун. Натпреварот кој што се одигра во Дојран, беше воедно и последен натпревар пред почетокот на пролетниот дел од првенството. Овој натпревар беше одлична фудбалска претстава со многу трка од

ФК Кожуф го забележа вториот пораз на пријателските натпревари. Овој пат во Гевгелија, подобра од Кожуф беше екипата на Хоризонт Турново која што се натпреварува во втората лига. Хоризонт Турново поведе во 30та минута, а само 6 минути подоцна зголеми и на 0-2. Горгиев го намали резултатот на

ФК Кожуф го доживеа првиот пораз во пријателските натпревари. Во возвратниот пријателски натпревар во Дојран, против екипата на Кит Го од Пехчево, Кожуф доживеа убедлив пораз од 4-0. Во тврд натпревар, со шанси на двете страни натпреварот го отвори екипата на Кит Го. До 70та минута се играше

ФК Кожуф ја забележа втората победа од трите пријателски натпревари, овој пат над екипата Кит Го од Пехчево. Пред стотина љубители на фудбалот и повторно во одлични временски услови ФК Кожуф одлично го започна мечот. По почетната иницијатива, во 10та минута Горгиев Пепи погодува за 1-0. Во