РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИ

Во интересен натпревар во Гевгелија, ФК Кожуф ја продолжи победничката серија и славеше во дерби натпреварот против екипата на Превалец со 1-0. По почетното испитување на силите, ФК Кожуф ја превзеде иницијативата на натпреварот, каде создаде неколку шанси, но најчесто тие беа шутеви од

ФК Кожуф оствари нова победа, трета по ред во пролетниот дел од првенството во Трета лига југ. Овој пат во Росоман против истоимената екипа Кожуф славеше со резултат од 0-3. Во максимално фер и коректен натпревар без ниту еден картон, ФК Кожуф поведе во 14та минута преку голот на Бојан

ФК Кожуф во 15то коло оствари рекордна победа од 11-0 против екипата на Младост од Удово. Во нерамноправен натпревар како што покажува и резултатот Горгиев уште во првата минута постигна гол за брзо водство, Зумровски во 10та зголеми на 2-0, Лазаровски во 15та веќе за 3-0. Горгиев го постигнува

ФК Кожуф со голема победа се враќа во продолжението од Трета лига југ. На Градскиот стадион во Велес беше совладана екипата на Гемиџии со 0-4. Уште од самиот почеток, ФК Кожуф тргна офанзивно кон голот на гостите, кои успешно одолеваа на нападите се до 42та минута, кога Пепи Горгиев постигнува