РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИ

Во првото коло од втората Македонска Фудбалска Лига, Ф.К. „Кожуф“ гостуваше кај Ф.К. „Осогово“. Фудбалерите на „Кожуф“ цело време ја предводеа играта и имаа дваесетина удари кон противничкиот гол. Во еден момент на опуштеност, домакинот успеа да поентира со единствениот удар кон голот во 75-та

Денешниот пријателски натпревар кој се одигра во Килкис (Грција) Ф.К. „Кожуф“ беше поуспешен од домакинот Ф.К. „Александрос со резултат 0:4 (0:2). Стрелци на головите за Ф.К. „Кожуф“ беа Каракамишев во 12-та минута, Лазаревски во 29-та минута, М. Ристовски во 72-та минута и Чамџиќ во 79-та

 По нерешениот резултат (0:0) 1:1 "Кожуф" се пласираше во 1/8 финале по изведување на пенали пред 300 гледачи публика. Во 77-ма минута Кожуф поведе со 1:0 со евро голот на Марјан Ристовски, а Новаци избегна пораз и изедначи во 91-ва минута. Во пенал рулетот нашиот клуб беше по присебен од

Пријателскиот натпревар помеѓу екипата на Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и екипата на Ф.К. „Тиквеш“ од Кавадарци кој се одигра денес во Гевгелија заврши со резултат од 1:0 за домакинот. Натпреварот беше израмнет помеѓу двете екипи, а голем број шанси имаа и домакините и гостите но сепак „Кожуф“ беше