РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИ

Со големи три бода „Кожуф“ се враќа од гостувањето во Валандово, посебна тежина на овие бодови им даде предноста од 1:0 на Валандовчани во првото полувреме. Во првиот дел речиси и да немаше шанси, но по досудениот пенал, домакините успешно реализираа за 1:0. Во второто полувреме како да играше

Денес се одигра првиот од двата 1/8 финални натпревари помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Тетекс“ каде што домакин беше екипата на Ф.К. „Кожуф“. Во прекрасна атмосфера, пред публика од петстотини луѓе, домакините успешно го водеа натпреварот со далеку повеќе шутови на гол од гостите, но

На денешниот натпревар од второто коло во II МФЛ, екипата на Ф.К. „Кожуф“ ја совлада екипата на Ф.К. „Хоризонт Турново“ со резултат од 3:0. Во 13та минута по досудениот пенал, Даниел Лазаревски беше прецизен од белата точка за водство на домакините од 1:0. Во 30та минута врз Марјан Ристовски

Фудбалерите на Ф.К. „Кожуф“ беа поуспешни од фудбалерите на Ф.К. „Етнос“ од Јаница, Грција на пријателскиот натпревар кој се одигра во саботата на стадионот во Јаница. Раде Ристенски ја затресе противничката мрежа два пати и тоа во 17та и во 51ва минута, а Марјан Ристевски беше прецизен во 74та