По нерешениот резултат (0:0) 1:1 "Кожуф" се пласираше во 1/8 финале по изведување на пенали пред 300 гледачи публика. Во 77-ма минута Кожуф поведе со 1:0 со евро голот на Марјан Ристовски, а Новаци избегна пораз и изедначи во 91-ва минута. Во пенал рулетот нашиот клуб беше по присебен од противникот и се пласираше во 16те најдобри на фудбалскиот куп на Македонија.