РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИ

На денешниот меч, фудбалерите на Кожуф одиграа како по ноти за триумф над Брегалница со резултат 4:1. Во одлични временски услови, се одигра интересен дуел на кој сепак подобри беа гевгеличани. Уште во самиот почеток на натпреварот Кожуф ја превзеде иницијативата и уште во 6та минута во одлична

Во изедначен натпревар каде што двете екипи имаа свои моменти, по снаодливиот Борец победи во самиот финиш од натпреварот со головите на Ѓорѓиев во 85та и Каланоски во 89та минута. Претходно видовме безброј дуели, цврст фудбал каде што на крајот одлучија нијанси. Нашиот Кожуф имаше шанса за водство

Интересен дуел помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Ф.К. „Победа“ од Валандово денес се одигра на градскиот стадион во Гевгелија. Играчите уште во самиот старт на натпреварот навестија динамична и возбудлива игра. За среќа на домашниот тим, гостите уште во првата минута два пати ја

Денес на стадионот во с. Мрзенци се одиграа два натпревари од младинските категории. Младите фудбалери на Ф.К. „Кожуф“ ги пречекаа фудбалерите на „Куманово Еуроспорт Вардар“. Натрпеварите беа динамични и се играше доста борбено. На првиот натпревар во категорија родени  2003/04 гевгеличани