НАЈАВИ ЗА НАТПРЕВАРИ

Во среда, 13.09.2017 со почеток во 15:30 часот ќе се одигра првиот од двата натпревари од 1/8 финалето од Купот на Македонија помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ од  Гевгелија и Ф.К. „Тетекс“ од Тетово. Натпреварот ќе се одигра на Градскиот стадион во Гевгелија, влезот е 50 денари, а билетите за

Во сабота со почеток во 16:00 часот на Градскиот стадион во Гевгелија ќе се одигра првенствен натпревар II коло каде што екипата на Ф.К. „Кожуф“ ќе ја пречека екипата на Ф.К. „Хоризонт“ од Турново. Фудбалерите на „Кожуф“ очекуваат поддршка од домашната публика за освојување на трите бода.
Екипата на Ф.К. „Кожуф“ утре ќе отпатува во Јаница (Грција) на пријателски натпревар со локалниот клуб од Јаница. Кожуф е спремен за утрешниот натпревар кој ќе се одигра во 17:30 часот по грчко време (16:30 по македонско).
Утре (недела) започнува Државното првенство во втората Македонска Фудбалска Лига. Ф.К. „Кожуф“ годинава се придружи на второлигашите. Во подготвителниот период беа одиграни неколку пријателски натпревари и беа направени неколку трансфери за засилување на тимот. Во првото коло „Кожуф“ гостува