НАЈАВИ ЗА НАТПРЕВАРИ

Со почеток во 13:30 часот, во сабота на 28.10.2017 на Градскиот Стадион во Гевгелија ќе се одигра првенствен натпревар помеѓу домашната екипа Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Кочанскиот Ф.К. „Осогово“. Ова ќе биде натпревар без простор за грешка со цел да останеме во битка со водечките екипи на

Во вторник Ф.К.  „Кожуф“ патува за Тетово на реванш мечот од купот на Македонија каде што ќе се решава кој ќе биде 1/4 финалист. Првиот меч во Гевгелија заврши нерешено со резултат 2:2. Доколку успее „Кожуф“ да се пласира во 1/4 финалето, тоа би бил најголем успех во купот во историјата на клубот.
Во сабота, 16.09.2017 на стадионот во Валандово ќе се одигра првенствен натпревар помеѓу Ф.К. „Победа“ од Валандово и Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија. Фудбалерите на Кожуф се подготвени за овој меч и очекуваат да се вратат од Валандово со нови три бода. Почетокот на натпреварот е во 15:30 часот.
Во среда, 13.09.2017 со почеток во 15:30 часот ќе се одигра првиот од двата натпревари од 1/8 финалето од Купот на Македонија помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ од  Гевгелија и Ф.К. „Тетекс“ од Тетово. Натпреварот ќе се одигра на Градскиот стадион во Гевгелија, влезот е 50 денари, а билетите за