НАЈАВИ ЗА НАТПРЕВАРИ

Во недела со почеток од 13:00 часот на Градскиот стадион во Гевгелија ќе се одигра натпреварот од 11тото коло од Третата лига југ против екипата на Питу Гули од Крушево. Овој натпревар воедно е и предпоследен натпревар на домашен терен, пред зимската пауза, до која вклучувајќи го и овој

Во недела со почеток од 13 и 30 часот, во Гевгелија ќе се сретнат екипите на ФК Кожуф и ФК 11 Октомври од Прилеп. Историјата на натпревари меѓу овие два клуба е голема, во сезоната 2008/09 двата клуба се сретнаа во бараж натпревар за Втора лига, кој натпревар Кожуф го загуби и испадна од

Во недела со почеток од 13:30 часот во с. Крушеани, Прилепско, ќе се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Напредок и ФК Кожуф. Ова ќе биде прво гостување на ФК Кожуф кај Напредок. На шефот на стручниот штаб, Васе Беќаров, сите играчи ќе му бидат на располагање за овој натпревар. Од минатото коло