НАЈАВИ ЗА НАТПРЕВАРИ

Во 18то коло од Трета лига југ, ФК Кожуф ќе одигра дерби натпревар во содедството, во Валандово, со екипата на Победа. Екипата на Победа, во есенскиот дел привлече најмногу публика во последниве години во Гевгелија, две навивачки групи како што и го доликува овој натпревар. Во првиот дел, ФК

Во недела со почеток од 14:00 часот, на Градскиот стадион во Гевгелија ќе се одигра дерби натпревар против екипата на Превалец. Превалец е единствената екипа која што сезонава успеа да му нанесе пораз на Кожуф. Гостите доаѓаат со серија од три победи по ред, со кои победи се искачија на 4то

Во недела (04.12.2016) со почеток во 13:00 часотќе се одигра последниот натпревар од есенскиот дел помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Дојранско Езеро“. После долги години пауза, „Кожуф“ е на пат да стане есенски шампион. Дојдете сите на градскиот стадион во Гевгелија да му дадеме поддшка на

Во 12то коло од Трета лига југ, нашиот Кожуф гостува во с. Обршани против екипата на Партизан. Ова е воедно предпоследен натпревар од есенскиот дел за ФК Кожуф, и последен гостински натпревар за оваа календарска година. Натпреварот се игра во недела, на 27.11.2016 година со почеток од 13:00