НАЈАВИ ЗА НАТПРЕВАРИ

Младите фудбалери на Ф.К. „Кожуф“, утре на Градскиот Стадион во Гевгелија во категорија помлади пионери во 10:00 часот ќе одиграат првенствен натпревар со Ф.К. „Фудбал Старс“, а покасно во 12:00 часот и фудбалерите во категоријата пионери со нивните врсници. Влезот е слободен.Викендов

По победата над Ф.К. „Новаци“ во 1/16 финалето од Купот на Македонија, „Кожуф“ интензивно се подготвува за почетокот на првенството. Со тренинзи исто така започнаа и младите категории, кои веќе наредниот викенд ќе ги одиграат и првите натпревари.Во недела во 18:15 часот по грчко време (17:15

Пријателскиот натревар кој требаше да биде одигранна 12.08.2017 со Ф.К. „Вардар“ од Неготино е одложен. Истиот ден Ф.К. „Кожуф“ ќе одигра пријателски натпревар со Ф.К. „Победа“ во Валандово.
Утре со почеток во 17:00 часот Ф.К. „Кожуф“ гостува во пехчево кај Ф.К. „Кит-Го“. Ова е првиот од петте закажани пријателски натпревари сезонава. Ова ќе биде првиот контролен натпревар за „Кожуф“ сезонава, а тренерот ќе има можност да ги внесе во игра новите играчи кои веќе официјално се дел од