Младите фудбалери на Ф.К. „Кожуф“ во недела ќе одиграт натпревар со нивните врсници во младинските категории, со екипата „Фудбал Стар“ од Кочани.

Викендов, односно во сабота првиот тим на „Кожуф“ игра во Велес со домакинот Ф.К. „Борец“