Во сабота со почеток во 16:00 часот на Градскиот стадион во Гевгелија ќе се одигра првенствен натпревар II коло каде што екипата на Ф.К. „Кожуф“ ќе ја пречека екипата на Ф.К. „Хоризонт“ од Турново. Фудбалерите на „Кожуф“ очекуваат поддршка од домашната публика за освојување на трите бода.