ИНТЕРВЈУА

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Десниот бек на Ф.К. „Кожуф“ Костадин Зајков му беше успешно оперирано коленото по повредата со која се здоби за време на летните подготовки. Зајков од понеделникот повторно е на теренот со своите клубски колеги и засега нема некои потешкотии. Доколку остане ситуацијата во најдобар ред како

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес од клубот беше најавено новото засилување на напаѓачката позиција, кое треба да донесе поголеми резултати во реализација на головите. Во натпреварите кои ги одигра „Кожуф“ сезонава, секогаш ја имаше контролата над противникот и многу лесно стигнуваше до противничкиот гол, но фудбалерите

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Марио Тошевски е новото засилување на десната крилна позиција во Ф.К. „Кожуф“. Од 21 годишниот скопјанец кој доаѓа од Ф.К. „Маџари Солидарност,  има играно за Ф.К. „Македонија ГП“, Ф.К. „Скопје“ и Ф.К. „Цементара“ се очекува да одговори на предизвиците и да му донесе поголема сигурност на

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Кожуф го реши вечниот проблем, младите категории најпосле ќе имаат нормални услови за работа. Вечниот инфраструктурен проблем што го има Ф.К. „Кожуф“ денес е решен. Имено Претседателот на клубот Ристо Танев и Г-дин Тео Андреадис денес потпишаа договор со кој што Ф.К. „Кожуф“ ќе може несметано и

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Поранешниот играч на Ф.К. „Металург, Томче Гроздановски е новиот играч за врска на Ф.К. „Кожуф“. Гроздановски има 17 години и досега има играно за Ф.К. „Цементара“, Ф.К. „Вардар“, Ф.К. „Професионал“, а минатата сезона играше за „Металург“. Денес Ф.К. „Кожуф“ на централниот стадион во Килкис ќе

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во пресрет на саботниот пријателски натпревар помеѓу Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Тиквеш“ кој ќе се одигра на градскиот стадион во Гевгелија во 17:30 часот, физиотерапевтот на Ф.К. „Кожуф“ Ристе Илиев изјави дека повредените Костадин Зајков и Мирче Попов веќе се опоравени од повредите и нема пречка да