РЕЗУЛТАТИ ОД НАТПРЕВАРИ

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
На денешниот меч, фудбалерите на Кожуф одиграа како по ноти за триумф над Брегалница со резултат 4:1. Во одлични временски услови, се одигра интересен дуел на кој сепак подобри беа гевгеличани. Уште во самиот почеток на натпреварот Кожуф ја превзеде иницијативата и уште во 6та минута во одлична

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Во изедначен натпревар каде што двете екипи имаа свои моменти, по снаодливиот Борец победи во самиот финиш од натпреварот со головите на Ѓорѓиев во 85та и Каланоски во 89та минута. Претходно видовме безброј дуели, цврст фудбал каде што на крајот одлучија нијанси. Нашиот Кожуф имаше шанса за водство

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Интересен дуел помеѓу екипите на Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Ф.К. „Победа“ од Валандово денес се одигра на градскиот стадион во Гевгелија. Играчите уште во самиот старт на натпреварот навестија динамична и возбудлива игра. За среќа на домашниот тим, гостите уште во првата минута два пати ја

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес на стадионот во с. Мрзенци се одиграа два натпревари од младинските категории. Младите фудбалери на Ф.К. „Кожуф“ ги пречекаа фудбалерите на „Куманово Еуроспорт Вардар“. Натрпеварите беа динамични и се играше доста борбено. На првиот натпревар во категорија родени  2003/04 гевгеличани

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Денес на Градскиот стадион во Гевгелија се одигра пријателски меч помеѓу домакинот Ф.К. Кожуф  и екипата на Ф.К. КитГо од Пехчево. Натпреварот започна со притисок на двата гола, но сепак домакините ја покажаа својата доминација преку Играчот со број 13 Игор Тодоров уште во 15та минута за

Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
Викендов младите категории на Ф.К. „Кожуф“ одиграа два успешни меча. На стадионот во Валандово, викендов гевгеличани им одржаа на домакините час по фудбал.Младите кои играат во категорија родени 2001 го поразија домакинот со резултат 0:10, а во категорија родени 2002 со резултат 0:2 со што е