Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 

 

 

    

ФК Кожуф во одлична атмосфера ги реализира подготовките за пролетниот дел од првенството.И покрај напорните претпладневни и попладневни тренинзи кои се реализираат на градскиот стадион , денес имаше мала свеченост пред попладневниот тренинг, играчите и стручниот штаб го изненадија својот капитен Мирче Попов честитајки му го роденденот.Среќен роденден капитене, да си ни жив и здрав уште многу години.