Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 

Фудбалерот на Ф.К. „Кожуф“ Томче Гроздановски е повикан од селекторот на репрезентацијата до 18 години Добринко Илиевски да игра на натпреварот против селекцијата на БиХ кој ќе се одигра овој месец во Сараево. Гроздановски се опорави од повредата на носот здобиена во директен дуел на првенствениот натпревар помеѓу екипите не Ф.К. „Кожуф“ и Ф.К. „Борец“ и е подготвен веќе во сабота да му помогне на својот тим против Ф.К. „Тиквеш“. Му посакуваме многу победи со матичниот клуб и Државната Репрезентација.