Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 

Во сабота 23.09.2017 со почеток во 15:30  часот на Градскиот стадион во Гевгелија ќе се одигра дерби првенствен натпревар помеѓу Ф.К. „Кожуф“ од Гевгелија и Ф.К. „Борец“ од Велес. Во моментов Кожуф е на второто место на табелата, зад Ф.К. „Беласица“ со негатива од три бода, а натрпеварот со Борец е еден од клучните сезонава. Екипата е спремна и ќе вложи максимален труд да забележи уште една нова значајна победа. Поради големата заинтересираност за овој меч, картите ќе се продаваат еден час пред почетокот на натпреварот.

Сабота, 23.09.2017

Градски стадион Гевгелија

Влез: 50 денари

ДА НАВИВАМЕ ЗАЕДНО ЗА КОЖУФ!!!