Рејтинг на корисник: 0 / 5

Неактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвездаНеактивна ѕвезда
 

Денес на пријателскиот натпревар во Радовиш, домакините од Ф.К. „Плачковица“ го совладаа Ф.К. „Кожуф“ со резултат 3:1 (полувреме 1:0). Домакинот во 40-та минута го отвори резултатот кој беше конечен за првото полувреме. Во второто полувреме паднаа дури три гола и тоа во 62-та минута за водство од 2:0 и 69-та минута за водство на домакинот од 3:0. Почесниот гол за Ф.К. „Кожуф“ го постигна Гроздановски во 75-та минута за конечни 3:1.